Jak dbać o stopy?

Jak dbać o stopy?

Najważniejszą sprawą w dbaniu o stopy jest odpowiedni dobór obuwia zarówno jego kształt, wysokość obcasów czy wreszcie materiał, z którego zostały one wykonane ma ogromne znaczenie.

  • Jeśli noszone przez nas obuwie będzie zbyt ciasne czy materiał, z którego są wykonane nie będzie przepuszczał powietrza stopy będą się pocić czy deformować.
  • Kolejnym bardzo ważnym elementem, o którym należy pamiętać by mieć stopy utrzymane w należytym stanie jest dbanie o czystość, po umyciu stopy należy starannie osuszyć ręcznikiem i posmarować odpowiednim do tego celu przeznaczonym kremem,
  • Jeśli na stopie pojawiają się odciski należy je bardzo szybko usunąć, w tym celu możemy się udać do lekarza lub do apteki i poprosić o poradę w doborze odpowiedniego środka.

Skarpety w trosce o stopy..

Kupując skarpety także musimy pomyśleć o naszych stopach i wybierać takie, które nie będą zbyt ciasne, najlepiej bez uciskowe i wykonane z jak najbardziej naturalnych materiałów. Ważne jest także, by na przykład zimą w pracy nie spędzać całego dnia w kozakach pracując w zamkniętym ogrzewanym pomieszczeniu, stopy powinny mieć normalną temperaturę jak reszta ciała, uchroni je to przed przegrzaniem i problemami z tym związanymi.

4492462-kobiece-stopy-w-skarpetkach-900-600

Część ludzi traktuje stopy po macoszemu, ponieważ stale ich nie pokazujemy, więc nie dbają o nich w takim stopniu jak o resztę ciała, stopy jednak nie tylko wymagają pielęgnacji jak wszystko inne, ale już chociażby z racji tego, że cały dzień muszą dźwigać nasz ciężar powinny zasługiwać na lepsze traktowanie.  Jeśli zadbamy o nie w należyty sposób, usuniemy martwy zrogowaciały naskórek będą nie tylko naszą ozdobą, ale również chodzenie nie będzie dla nas większym problemem i nie będzie sprawiać bólu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − three =