Jak pozbyć się cellulitu domowymi sposobami?

Jak pozbyć się cellulitu domowymi sposobami?

Najlepszym sposobem na pozbycie się cellulitu jest masaż okrężnymi ruchami, a także na przemiennie ciepłą i zimną wodą pod prysznicem. Bardzo dobre efekty daje także ruch, warto, więc zacząć się więcej ruszać, biegać czy spacerować, wskazany jest także basen, intensywne pływanie pomoże także ukształtować całą sylwetkę i jest bardzo dobry dla kręgosłupa. Kolejną rzeczą jaką musimy wykonać by pozbyć się cellulitu jest ograniczenie ilości spożywanej kawy, alkoholu i jedzenia typu fast  food.

Dlaczego pojawia się cellulit?

Cellulit niestety pojawia się już nawet u młodych dziewczyn i bardzo ważne jest by już od najmłodszych lat uczyć dzieci zdrowego stylu życia i promować ruch a nie siedzenie przed komputerem czy telewizorem. Leczenie cellulitu to proces złożony, który wymaga sporo czasu, niestety efekt nie jest natychmiastowy. Jeśli chcemy jednak podjąć próbę pozbycia się cellulitu szczególną uwagę poza zwiększonym ruchem musimy zwrócić na to, co jemy, spożywać należy dużo warzyw, owoców, kiełki, ryby, ciemne pieczywo, czyli produkty bogate w witaminy, mikroelementy i błonnik, a także białe sery, tłuszcze roślinne i świeże zioła.

.

Ograniczyć należy zaś sól, cukier, tłuszcze zwierzęce, alkohol, papierosy, kawy w dużych ilościach. W usuwaniu toksyn z organizmu bardzo dobrze sprawdza się niegazowana woda, ziołowe herbatki także są bardzo pomocne. Wykonując masaż dobrze jest wykonać go szorstką rękawicą lub gąbką wykonując okrężne ruchy jednocześnie ugniatając skórę. Masaż zaczynamy od kostek przesuwając się w górę nóg, pośladków, brzucha, aż do serca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

six − three =