Rozstępy – kiedy powstają i jak nie dopuścić do ich powstania

Rozstępy – kiedy powstają i jak nie dopuścić do ich powstania

Wiele osób ma problemy z rozstępami. Powodów ich pojawienia jest kilka i zawsze są uwarunkowane indywidualnymi czynnikami każdej osoby. Poniżej przedstawiamy czym są dokładnie rozstępy i jak można sobie z nimi poradzić.

Kiedy rozstępy się pojawiają?

Bardzo często do czynienia z rozstępami mają osoby, które szybko dojrzewają, a ich skóra zwyczajnie nie daje sobie rady z produkcją kolagenu. Wtedy też pękające włókna poprzeczne tworzą charakterystyczne różowe linie i to właśnie je nazywamy r110ozstępami. Warto dodać, że bardzo często rozstępy zdarzają się po ciąży oraz podczas intensywnych ćwiczeń na siłowni.

Jak sobie z nimi radzić?

Tutaj należy podkreślić fakt, iż często problemy z rozstępami zauważone są zbyt późno. Niemniej jednak, jest to z pewnością spowodowane również tym, że trudno uchwycić moment, w którym zaczynają nam się tworzyć rozstępy. Jedynym objawem w takim wypadku mogą być swędzące miejsca, gdzie włókna kolagenowe są aktualnie bardzo mocno przeciążone.

Jeśli jednak już je namierzymy, to wtedy warto jest ocenić ich rozległość. Jeśli rozstępy nie są duże, to wtedy można zastosować domowe sposoby. Jednym z nich jest nacieranie skóry oliwą z oliwek, co pomoże ją skutecznie nawilżyć. Dodatkowo, w celu pozbycia się suchego naskórka polecamy peeling całego ciała.

Na rynku dostępnych jest również wiele skutecznych specyfików kosmetycznych. Kremy na rozstępy bardzo pomagają i są stosunkowo tanie. Pamiętajmy jednak, aby wybierać takie, które zawierają w sobie kolagen, bowiem dzięki temu będzie możliwe stopniowe odbudowanie uszkodzonych włókien.

Peelingi chemiczne i laseroterapia

Te dwie metody warto jest zastosować wtedy, kiedy już wszystkie powyższe sposoby wykorzystaliśmy i niestety na niewiele się one zdały. Nie da się ukryć, że takie zabiegi nie należą do najtańszych, niemniej jednak czasami są jedyną koniecznością, aby skutecznie pozbyć się rozstępów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + seven =