Czy kosmetyki naturalne rzeczywiście są lepsze?

Czy kosmetyki naturalne rzeczywiście są lepsze?

Naturalne kosmetyki działają z reguły wolniej, są one jednak delikatniejsze i nie wywołują alergii czy różnego rodzaju uczulenia lub wysypki. Coraz trudniej jest jednak kupić zupełnie naturalne kosmetyki, a te dostępne w drogeriach zwykle z naturalnymi mają niewiele wspólnego, jeśli uda nam się już znaleźć naturalne kosmetyki to często ich cena jest dość spora i niekoniecznie możemy sobie na to pozwolić.

Naturalne i ziołowe

pielegnacja-skory

Warto szukać kosmetyków naturalnych, które mają przyjemny ziołowy zapach, ich działanie jest znacznie zdrowsze dla naszej skóry, co będzie widoczne za kilka lat a nasza skóra z pewnością utrzymana zostanie w dobrym stanie. Ważne jest jednak, by kremy stosować regularnie a nie od przypadku do przypadku, ponadto stosując jakiś krem należy obserwować skórę i zachodzące na niej ewentualne zmiany, często, bowiem jest tak, że nasz organizm sam nam pokaże czy nasz wybór był dobry. Jeśli na skórze nie pojawiają się plamy, zaczerwienienia czy wysypka a nasze oczy nie zaczynają piec czy czerwienieć lub swędzieć oznacza to, że wybór był dobry, jeśli jeszcze do tego widzimy z czasem, że nasza skóra jest gładka i napięta to możemy być pewni swej decyzji.

Mimo dostępu do wielu kosmetyków, wybór nie jest łatwy i by konać odpowiedniego należy to dobrze przemyśleć, nie należy się jednak kierować ceną, ale zdrowym rozsądkiem i poczytać jego zawartość i sposób działania. Dokonując zakupu naturalnych kosmetyków i nie tylko musimy zwracać uwagę na termin ważności zamieszczony na opakowaniu, by nie kupić kosmetyków, które nie powinniśmy już stosować.

One comment on “Czy kosmetyki naturalne rzeczywiście są lepsze?

 1. Gabriella pisze:

  Zapraszamy wszystkie kobiety do konkursu na stylizację lat ’90 !

  Weź udział i walcz o świetne nagrody!
  1 miesce: skuter
  Pozostałe nagrody: 5 stylowych rowerów, 10 voucherów do SPA, 10 zestawów rajstop Gabriella.

  Polub nasz fanpage „Gabriella” na facebooku, wejdź do aplikacji i pokaż nam swoje zdjęcie ze stylizacją w stylu lat ’90 !
  Zapraszamy do zabawy !

  Konkurs trwa do 30 kwietnia 2016 roku.

  Więcej informacji na stronie konkursu, znajdziesz go na fanpagu „Gabriella”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eleven + 2 =