Kosmetyki na bazie oliwy z oliwek – czym się wyróżniają?

Kosmetyki na bazie oliwy z oliwek – czym się wyróżniają?

Dla większości osób oliwa kojarzy się tylko i wyłącznie z dodatkiem do potraw. Tymczasem już w starożytności była stosowana jako fenomenalny kosmetyk. Na przestrzeni kolejnych setek lat sporządzono wiele receptur, które dzisiaj z powodzeniem służą bazowo do wielu kosmetyków. Przekonaj się dlaczego i skąd oliwki mają taką moc.

Dlaczego oliwki?

Jest to przede wszystkim ogromne źródło witamin z grupy B, fosforu, witaminy C i E oraz żelaza. Jest potwierdzone, że osoby, które na co dzień stosują oliwę z oliwek żyją dłużej i znacznie zdrowiej, niż pozostała część społeczeństwa.

Najważniejsze jednak, że nie jest przesadnie droga i może sobie na nią pozwolić w zasadzie każdy. Bez problemów można ją kupić w dobrym sklepie. Należy jednak zwracać uwagę, aby była dobrej jakości, gdyż rodzajów oliwy w marketach mamy wiele. Najlepiej byłoby się udać do sklepu ze zdrową żywnością, ponieważ z wielkim prawdopodobieństwem, to właśnie tam dostaniesz oliwę najwyższej jakości.

W czym pomagają?

Kosmetyki na bazie oliwek działają regenerująco i nawilżająco, czyli idealnie sprawdzi się w problemach z suchą i zniszczoną skórą. Sprawia, że jest bardziej elastyczna i jej napięcie jest lepsze. Wygląda także znacznie zdrowiej i młodziej. Oliwa jest bardzo dobra wtedy, kiedy mamy problemy ze zniszczonymi włosami. Co więcej, może pomóc również w walce z odwiecznym wrogiem wielu kobiet, czyli cellulitem.

Kosmetyków z dodatkiem oliwy nie brakuje i można liczyć na ogromną różnorodność. Obecnie dostępne są kremy, balsamy, mydła, peelingi itd. Rozpiętość cenowa także jest bardzo różna, a stawki wahają się od kilku złotych do nawet kilkudziesięciu za kosmetyk.

Warto także rozważyć samodzielne przygotowywanie kosmetyków na bazie oliwy. W internecie nie brakuje bardzo dobrych przepisów, dzięki którym z pozornie prostych produktów, będziesz w stanie stworzyć wspaniałe i skuteczne kosmetyki. Dzięki temu doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, co znajduje się w takich kremach i wiesz, że są w pełni bezpieczne dla Twojej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 13 =