Soja w pielęgnacji włosów – dlaczego warto używać?

Soja w pielęgnacji włosów – dlaczego warto używać?

Każdego dnia przeciętny człowiek traci nawet 50 włosów. Na wiosnę oraz w jesieni wypada ich nawet o 30 więcej. Warto jest dbać o naszą czuprynę, tym bardziej, kiedy widzimy niepokojące zmiany, np. w zwiększonym wypadaniu włosów. Bardzo dobrze w takich sytuacjach sprawdza się soja, jednakże nie każdy zdaje sobie sprawę z jej niezwykłych właściwości. Postanowiliśmy więc nieco przybliżyć Ci działanie tego produktu, bowiem z pewnością docenisz jego działanie.

Maska sojowa na włosy

Obecnie w sklepach można spotkać się z nowoczesnymi maskami sojowymi, które bardzo łatwo zaaplikujesz i rozpoczniesz regenerację swoich włosów. Dlaczego właśnie soja? Zawiera żelazo i stymuluje wzrost włosów. Co więcej, znajdziesz ją nie tylko w produktach aptecznych, ale przede wszystkim w sojowym tofu, mleku, serze, jogurcie, czy jajach.

Sprawdź naturalne kosmetyki greckie! Zawierają dużo naturalnych ekstraktów i wyciągów roślinnych. Obecnie trwają też duże wyprzedaże 🙂

Dieta jest bardzo ważna

Nie bez powodu wyżej wspomnieliśmy o produktach spożywczych z soją. Otóż dieta jest niezwykle ważnym elementem tej układanki i bez wartościowych składników odżywczych nawet najlepsze maski nie będą w stanie pomóc Twoim zniszczonym i wypadającym włosom.

Z tego powodu warto jest zwracać uwagę na to, co jemy i skupiać się na produktach pełnowartościowych, które są bogate w witaminy. To z pewnością przyczyni się do jeszcze lepszej i efektywniejszej regeneracji włosów.

Odżywki sojowe na włosy – czym się kierować przy wyborze?

Jeśli decydujesz się na zakup gotowej odzywki sojowej na włosy, to istnieje kilka istotnych czynników, na które musisz koniecznie zwrócić uwagę. Przede wszystkim ważne jest, aby odżywka była oparta na naturalnych składnikach i jak najbardziej uboga we wszystkie chemiczne dodatki. To bardzo ważne, bowiem często spotyka się odżywki, gdzie zaledwie 1% stanowią ekstrakty z roślin, a cała reszta niestety jest już bardzo kiepskiej jakości.

W przypadku masek i odżywek sojowych szukaj takich, które pochodzą od sprawdzonych producentów i są polecane przez zdecydowaną większość klientek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 − seven =