Kajal – naturalny odpowiednik eyelinera

Kajal – naturalny odpowiednik eyelinera

Kajal, kohl, czyli naturalny eyeliner, podbija serca coraz większej rzeszy kobiet. Ukochany kosmetyk kobiet Orientu, teraz jest już dostępny i u nas. Widząc powłóczyste spojrzenia Arabek lub Hindusek, z pięknie podkreśloną linią oka, możemy osiągnąć ten sam efekt przy użyciu oryginalnego, naturalnego kajalu.

Czym jest kajal?

Kajal jest kosmetykiem służącym przede wszystkim do makijażu, tak to wygląda z naszej perspektywy. Jednak w Indiach, kajalem malują oczy wszyscy, nawet dzieciom robi się kropkę na powiece, albo maluje linię wodną oka. W ten sposób ludzie chronią się przed spojrzeniem tzw. złego oka.

To również stały element stroju tradycyjnych tancerek i tancerzy. Podkreśla się nim brwi, robi obrys oka, a często nakłada także na rzęsy.

W krajach Lewantu bywa różnie nazywany, ale jego głównym przeznaczeniem, poza odpędzaniem nieczystych mocy, już od czasów starożytności było ozdabianie oczu oraz ich pielęgnacja i ochrona przed piaskiem i słońcem.

Ponieważ jest to kosmetyk produkowany głównie z ziół, minerałów i olejków, nie uczula i nie powoduje podrażnień. Przynosi ulgę zmęczonym oczom, zwęża naczynka krwionośne w oku, jednocześnie je wybielając i tym samym podkreślając tęczówkę.

Jak używać?

Kajal kohl najczęściej występuje w formie łatwego w użyciu sztyftu o stożkowym kształcie oraz w postaci proszku lub pasty. Proszek miesza się z olejkiem i nakłada patyczkiem bądź pędzelkiem, podobnie jest z kajalem w kremie.

Mimo tego, że tradycyjnie kajalu używa się do malowania linii wodnej oka i aby obkurczyć naczynia krwionośne, to z powodzeniem sprawdzi się jako eyeliner i miękka kredka w jednym. Łatwo jest go rozetrzeć i uzyskać efekt smoky eye.

Jest prosty w użyciu, bez względu na to, którą formę aplikacji wybierzemy. Ma mocny pigment, dzięki czemu pięknie podkreśla tęczówkę i nadaje spojrzeniu głębi. Poza klasycznym czarnym kolorem dostępny jest także w innych odcieniach, brązach, fioletach, a nawet w złocie.

Na koniec kilka uwag. Do kajalu trzeba się przyzwyczaić. Podczas nakładania pojawi się charakterystyczne uczucie chłodu. Dlatego na początku należy używać mniej produktu. Jednak bez obaw można go stosować codziennie, ponieważ w ten sposób chronimy swoje oczy przed wiatrem, pyłem i szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Zadba także o skórę wokół oczu oraz odżywi i przyspieszy wzrost rzęs.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − 14 =