Kwas hialuronowy – co musisz o nim wiedzieć?

Kwas hialuronowy – co musisz o nim wiedzieć?

Kwas hialuronowy przez niektórych jest wręcz postrzegany jako prawdziwy „eliksir młodości”. Dzieje się tak z powodu jego bardzo szerokiego zastosowania w kosmetyce. Niemniej jednak, nie jest on wykorzystywany tylko tam. Czym dokładnie jest ta substancja i gdzie się ją najczęściej wykorzystuje?

Co to jest kwas hialuronowy?

Warto zaznaczyć, że kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie, tyle, że pod postacią soli sodowej. Jego bardzo duże stężenie występuje w mazi stawowej, skórze oraz ciele szklistym oka. Jego główną funkcją jest wiązanie wody. Z wiekiem jego ilość produkowana przez organizm się zmniejsza, dlatego też dostarcza się go np. w postaci zastrzyków.

Medycyna estetyczna i kwas hialuronowy

Bardzo szeroko ten składnik został rozpowszechniony za sprawą medycyny estetycznej, gdzie wykorzystuje się go stosunkowo intensywnie. Przede wszystkim do zabiegów, które mają za zadanie poprawić jędrność skóry, czy usunąć zmarszczki.

Przy jakich zabiegach najczęściej stosowany jest kwas hialuronowy?

Przede wszystkim do:

  • modelowania i zmiany kształtu ust
  • korekty zagłębień i cieni
  • modelowania policzków
  • może być również stosowany jako zabieg opóźniający starzenie się
  • redukcji zmarszczek

Jak więc widzisz jest to substancja dość powszechnie wykorzystywana ze względu na swoje właściwości. Oczywiście nie trzeba się tutaj bać o to, czy na pewno takie zabiegi są bezpieczne, bowiem, jak mówiliśmy na samym początku, kwas hialuronowy jest substancją, która w naszym organizmie występuje jak najbardziej naturalnie.

Podstawą jest tutaj znalezienie odpowiedniej kliniki, która będzie w stanie zaoferować nam odpowiednio szeroki wachlarz usług, dzięki któremu uzyskamy pożądany przez nas efekt. Na taką czynność warto jest poświęcić nieco czasu, bowiem tylko wtedy można być jak najbardziej zadowolonym z efektów zabiegu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sixteen + 4 =