Peeling kawitacyjny – sposób działania ultradźwięku oraz efekty zabiegu

Peeling kawitacyjny – sposób działania ultradźwięku oraz efekty zabiegu

Jednym z podstawowych czynności pielęgnacyjnych każdej kobiety jest oczyszczenie skóry twarzy, usuwając wszelkie zanieczyszczenia oraz martwy naskórek, dzięki czemu nasza cera jest odpowiednio wygładzona. W tym celu zazwyczaj dwa razy w miesięcy należy wykonać peeling, który pobudza krążenie oraz poprawia ukrwienie naskórka. Domowe sposoby jednak nie zawsze przynoszą zamierzony efekt, dlatego warto udać się do profesjonalisty, by wykonać zabieg w salonie. Peelingi kawitacyjne dogłębnie usuwają zanieczyszczenia, poprawiają koloryt oraz uelastyczniają skórę twarzy. Jaki efekt przyniesie peeling kawitacyjny?

Rodzaje peelingów i ich działania

W gabinetach medycyny estetycznej dostępnych jest całą gama różnych zabiegów, które korzystnie zwalczają problemy naszej cery. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że istnieją dwa rodzaje peelingów: mechaniczny oraz enzymatyczny. W pierwszym przypadku następuje fizyczne ścieranie naskórka specjalnymi przyrządami (tarcza diamentowa, laser, kryształki korundu). Po zastosowaniu takiego zabiegu, efekt jest widoczny od razu, jednak cera potrafi być mocno zaczerwieniona i przez kilka godzin podrażniona. Peeling enzymatyczny natomiast polega na użyciu substancji chemicznych, które delikatnie nakłada się na twarz w postaci maseczki i zmywa po kilku minutach. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, jednak efekty widoczne będą dopiero po kilku dniach, gdy nastąpi naturalne złuszczenie się warstw rogowych. Jeszcze innym rodzajem jest peeling kawitacyjny, który jest niezwykle nowoczesną kuracją i nie wymaga żadnych środków ścierających, ani substancji chemicznych.

kawitacja-twarz

Peeling kawitacyjny – jak działa?

Kawitacja jest relaksującym zabiegiem, który opiera się na działaniu ultradźwięku. Przebiega on bezboleśnie i skupia się na usunięciu martwego naskórka. Delikatne działanie ultradźwięku daje uczucie mikromasażu, który poprawia krążenie skóry i dotlenia ją. Charakteryzuje się głębokim oczyszczeniem, które natomiast wspiera produkcję kolagenu. Podczas kawitacji cera musi być zwilżona, aby mogły powstać mikropęcherzyki, które po połączeniu z ultradźwiękiem ulegną rozpadowi. W ten sposób martwe komórki zostają usunięte i likwidowana jest warstwa rogowa naskórka.

Jaki jest efekt peelingu kawitacyjnego?

Skóra po zabiegu jest gładka w dotyku, odświeżona i dogłębnie oczyszczona. Usunięte zostają zanieczyszczenia, a pory i zaskórniki zostają spłycone. Skóra na twarzy jest lepiej dotleniona, dzięki czemu poprawia się produkcja włókien kolagenowych, które odpowiadają za sprężystość i młody wygląd naszej cery. Po zabiegu skóra lepiej reaguje na stosowane kremów nawilżających, zahamowane jest rozmnażanie się bakterii, a twarz staje się rozjaśniona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 2 =