Kolczyki – subtelny akcent, doda klasy Twojej stylizacji

Kolczyki – subtelny akcent, doda klasy Twojej stylizacji

Każda kobieta uwielbia biżuterię, ale trzeba pamiętać, że przy jej doborze niezbędne jest zadbanie o brak przesady. Zbyt krzykliwa czy nazbyt świecąca biżuteria dobrana niestosownie do stylizacji jest w stanie zaburzyć jej wygląd i spowodować efekt raczej śmieszny niż elegancki.

Sztuka dobrania biżuterii do stroju jest niezwykle skomplikowana, choć wielu wydaje się nadspodziewanie prosta. Tymczasem, jeśli nie wiemy, czy biżuteria nie będzie zbyt krzykliwa czy niedopasowana do stylizacji, zawsze możemy zdecydować się na ciekawe kolczyki. Dzięki nim zachowamy równowagę i stworzymy ciekawą stylizację.

Złoto czy srebro?

Trzeba pamiętać, że kolczyki warto dobierać przede wszystkim do fasonu oraz rodzaju stroju. W przypadku, gdy stawiamy na strój o zimnej, metalicznej barwie, lepiej jest wybrać kolczyki srebrne, które świetnie do dopełnią. Dla fanek złota w takiej sytuacji dobrze sprawdzi się ten kruszec w kolorze białym. W przypadku stylizacji w bardziej ciepłych barwach o wiele lepsze będzie żółte złoto, które delikatne zaakcentuje barwy stroju.

Dopasowane do stylizacji

Dobrze jest również pamiętać o tym, że same kolczyki powinny być dobrane stosownie do stylizacji. Należy postępować zgodnie z zasadą: im mniej strojna suknia, tym bardziej wyraziste kolczyki. W przypadku niektórych imprez, np. rozmaitych gal czy uroczystości sylwestrowych warto wybierać bogato zdobione modele kolczyków z brylantami. Do odsłoniętych ramion świetnie sprawdzą się kolczyki wiszące; w przypadku stylizacji o zakrytej szyi lepiej jest wybierać krótkie formy kolczyków, np. wkręty.

Dobrze dobrane kolczyki – zarówno złote, srebrne, jak i zdobione brylantami – są w stanie nadać ostatecznego charakteru stylizacji. Dobranie luksusowych, pięknie zdobionych kolczyków do prostej sukienki czy kombinezonu może w kilka chwil zmienić cały charakter naszej stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 5 =