Dermoestetyczna kuracja kremami do twarzy

Dermoestetyczna kuracja kremami do twarzy

Piękna, jednolita skóra twarzy bez przebarwień, to marzenie wielu kobiet. Zmarszczki, plamy, blizny są uznawane w naszym społeczeństwie za nieatrakcyjne. Jednak starzenie się skóry to coś, z czym każdy z nas będzie miał styczność. Nie należy jednak wpadać w panikę – na rynku istnieją specjalistyczne kremy, dzięki którym pozbędziemy się kompleksów i zwiększymy pewność siebie.

Kremy na przebarwienia – na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

Odbarwienie skóry jest wynikiem nadmiaru melaniny – naturalnego pigmentu, który nadaje kolor skóry. Często spowodowane jest to przez:

  • przewlekłe narażenie na działanie promieniowania UV,
  • zanieczyszczenia,
  • wahania hormonalne,
  • przebarwienia trądzikowe,
  • naturalne starzenie.

Kremy na przebarwienia poprawiają wygląd poprzez złuszczanie martwych komórek skóry w celu odkrycia jaśniejszej, bardziej promiennej warstwy i ochrony jej przed szkodami spowodowanymi przez wolne rodniki i promieniowanie UV. Kupując nowy kosmetyk zwróćmy uwagę na stężenie składników aktywnych – im wyższe, tym złuszczanie powinno nastąpić szybciej. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze powinniśmy wybierać te najbardziej skoncentrowane produkty. Słabsze będą dobrą opcją dla osób o skórze wrażliwiej lub cerze naczynkowej. Sprawdzą się również wtedy, jeśli mamy zamiar stosować krem na przebarwienia w okolicach oczu.

Kuracja kremami

Kremy na blizny – czy naprawdę działają?

Skóra jest organem, który bardzo łatwo ulega uszkodzeniom. Zapewne wiele osób ma do dziś ślady po zabawach w dzieciństwie w postaci blizn na kolanach czy łokciach. Chociaż takie znamiona nie wydają się wpływać na nasze funkcjonowanie, to już widoczne blizny po oparzeniach, urazach, zabiegach chirurgicznych lub innych zdarzeniach, często rzutują na komfort życia.

Niestety w większości przypadków musimy liczyć się z tym, że ​​głęboka blizna nigdy nie zniknie. Istnieją jednak pewne metody, które mogą pomóc zmniejszyć jej rozmiar i zmienić wygląd, przez co stanie się prawie niewidoczna.

Kremy na blizny dostępne są na receptę lub bez i występują w postaci maści oraz żeli. Produkty te mogą być stosowane w leczeniu nowopowstałych blizn, które są spowodowane przez cięcia lub inne urazy. Sprawdzają się jednak nawet w przypadku wieloletnich zmian skórnych, chociaż nie można zapominać o tym, że w takim przypadku przyjdzie nam znacznie dłużej czekać na pożądane rezultaty. Specjalistyczne kremy na blizny, których używa się na zbliznowacenie związane z chirurgią estetyczną i plastyczną, mogą obejmować antyhistaminowe środki, które powodują świąd, a nawet pieczenie.

Po więcej wiedzy eksperckiej zapraszamy na stronę internetową naszego partnera po więcej eksperckich artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × two =