Jak dbać o skórę wrażliwą?

Jak dbać o skórę wrażliwą?

Wrażliwa skóra wymaga specjalnej troski, gdyż szybko się wysusza i traci elastyczność. Nie możemy jej zbyt intensywnie pocierać i naciągać, musimy ją odpowiednio nawilżać zarówno od zewnątrz poprzez kremy jak i od wewnątrz pijąc niegazowaną wodę.

Skórne kłopoty

Na skórze wrażliwej często pojawiają się zaczerwienienia, plamy czy wysypki, dlatego najlepiej jest stosować sprawdzone kosmetyki, które nie będą powodować tego typu problemów a używane kosmetyki powinny być delikatne nieobciążające, niezbyt ciężkie i tłuste. W drogeriach czy aptekach obecnie jest spora gama kosmetyków różnych firm z przeznaczeniem dla skóry wrażliwej, kosmetyki te zawierają mniej środków uczulających i tym samym ich działanie będzie dla wrażliwej skóry mniej niebezpieczne.

Wybór kosmetyku

pielegnacja-skory-wrazliwejZawsze dokonując wyboru takiego kosmetyku mamy większą gwarancję, że ich użytkowanie będzie dla nas prawdziwą przyjemnością a nie problemami. W aptekach są dostępne serie tak zwane „apteczne”, czyli takie, których nie będziemy mogli kupić w drogeriach, są one, bowiem przeznaczone tylko do sprzedaży w aptekach z uwagi na silniejsze działanie. Wśród tych kosmetyków znajdziemy także serię dla wrażliwej skóry. Przy pielęgnowaniu skóry wrażliwej pamiętać należy także o tym by w zimie nie używać kremu nawilżającego, lecz stosować specjalne kremy na zimę, czy wiatr, który bardzo wysusza skórę. Okres jesienny czy zimowy a zwłaszcza ogrzewanie w zamkniętych pomieszczeniach bardzo niekorzystnie działa na skórę wrażliwą powodując podrażnienia, dlatego w tym okresie szczególnie musimy o nią dbać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three − two =