Jakie maseczki mogę przygotować z produktów, które mam w kuchni?

Jakie maseczki mogę przygotować z produktów, które mam w kuchni?

Wiele kobiet uważa, że najlepsze kosmetyki to te, które można stworzyć samodzielnie. Z tego też względu bardzo często unikamy zakupu maseczek kosmetycznych w sklepach i drogeriach, lecz staramy się je stworzyć z produktów, które znajdują się w naszej kuchni.

Tradycyjne maseczki zawsze w cenie

Jedną z najpopularniejszych maseczek, które można wykonać korzystając jedynie z produktów, jakie mamy w kuchni, jest ta stworzona z ogórków. Powszechnie, bowiem wiadomo, że ogórki mają doskonały wpływ na naszą cerę, odświeżają ją i sprawiają ze wygląda ona naprawdę estetycznie i świeżo.

Doskonały efekt przynosi dla naszej cery maseczka z ziemniaka, zwłaszcza, kiedy borykamy się z problemem, jakim są cienie i worki pod oczami. Ziemniak bardzo skutecznie poradzi sobie z nimi, zwłaszcza, kiedy stosowany jest regularnie.

Z całą pewnością z domowych produktów możemy także wykorzystać sok z cytryny, który to świetnie radzi sobie z różnorodnymi przebarwieniami. Najczęściej używamy go, więc wówczas, kiedy nasz skóra pokryta jest nieestetycznymi przebarwieniami w postaci piegów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − six =