Koreańska pielęgnacja: nieskazitelna twarz w 10 minut!

Koreańska pielęgnacja: nieskazitelna twarz w 10 minut!

Nie od dziś mieszkanki Półwyspu Koreańskiego uchodzą za najbardziej zadbane Azjatki spośród wszystkich nacji zamieszkujących największy na świecie kontynent. Teraz również i ty możesz poznać tajemnicę ich piękna!

Alabastrowa cera, regularne rysy twarzy, brak przebarwień i zaskórników – oto główne cele, do których dążą Koreanki. Dzięki prostym, klarownym i przede wszystkim skutecznym zasadom, na jakich opiera się koreańska pielęgnacja, również i ty możesz wydatnie poprawić stan skóry swojej twarzy!

Sekrety urody w 10 krokach

Koreańska pielęgnacja stała się popularną metodą dbania o skórę twarzy w 2015 roku, kiedy to Charlotte Cho opisała jej zasady w bestsellerze Sekrety urody Koreanek. Na kartach tej książki autorka przedstawiła skuteczne sposoby pielęgnacji twarzy zamknięte w 10 łatwych do zapamiętania krokach.  Choć może się wydawać, że Cho nie odkrywa Ameryki, to jednak zaufały jej tysiące dbających o siebie czytelniczek na całym świecie.

Albo systematycznie, albo wcale

Całość wszystkich działań zabiera około 10-15 minut, ale najważniejszym punktem koreańskiej metody jest systematyczność: o pielęgnacji należy pamiętać każdego dnia i nie zaniedbywać kolejnych jej punktów. Istotny jest również dobór preparatów: najlepsze będą te, które w składzie nie zawierają sztucznych środków, takich jak parabeny, SLS-y czy ftalany. W tym celu najlepiej będzie skorzystać z internetowych sklepów lub blogów o naturalnej pielęgnacji, w których znaleźć będzie można odpowiednie środki.

10 kroków koreańskiej pielęgnacji

  1. Oczyszczanie olejkiem myjącym – codziennie

Oczyszczanie i demakijaż po każdym dniu to najważniejszy punkt pielęgnacji po koreańsku. Demakijaż powinien usunąć wszystkie zanieczyszczenia środowiskowe, resztki sebum i potu oraz pozostałości kosmetyków. Dwufazowy olejek do demakijażu najlepiej wykonać samodzielnie, ale sprawdzą się również dostępne w sklepach preparaty.

  1. Oczyszczanie kosmetykiem na bazie wody – codziennie

Na skórze pozostały resztki zanieczyszczeń, których nie był w stanie zmyć olejek myjący. W tym momencie należy poprawić jego działanie stosując kosmetyk na bazie wody w postaci płynu, pianki lub żelu. Tego typu preparat możesz wykonać samodzielnie (polecamy w składzie zawrzeć aloes i bławatek).

  1. Złuszczanie martwego naskórka – 1-3 razy w tygodniu

Peeling złuszczający przeprowadzamy maksymalnie 3 razy w tygodniu. Powinien obejmować on przede wszystkim miejsca narażone na powstawanie wągrów: strefę T, policzki, brodę. Rodzaj peelingu dobierz odpowiednio do typu skóry.

  1. Tonizacja – codziennie

Tonik sprawi, że po zabiegach oczyszczających skórze przywrócony zostanie prawidłowy, lekko kwaśny odczyn pH. Preparat tonizujący przygotuje również twarz do przyjęcia nawilżenia.

  1. Esencja nawilżająca – codziennie

Najważniejszy punkt całego programu. Esencja to kosmetyk przypominający połączenie toniku i serum (intensywność działania leży pomiędzy tymi preparatami). Dzięki zastosowaniu esencji wspomagamy procesy odbudowy komórek w skórze, a dodatkowo rozjaśniamy cerę. Esencję najlepiej przygotować samemu tak, by była idealnie dopasowana do typu skóry.

koreańskie kosmetyki

  1. Serum nawilżające – zależnie od potrzeb

Serum to najmocniejszy kosmetyk w całym pakiecie koreańskiej pielęgnacji. Jego skład i charakter działania powinny być dopasowane do aktualnych potrzeb skóry. Nie należy jednak przesadzać ze stosowaniem tego preparatu, zwłaszcza jeśli wybierzemy serum oparte o działanie kwasów.

  1. Maseczka w płachcie – 1-3 razy w tygodniu

Maseczki w płachcie to typowo azjatycki wynalazek, który właśnie na tym kontynencie zyskał sobie największą popularność. W Internecie znaleźć można mnóstwo masek o różnorakim działaniu – dobierz odpowiednią dla potrzeb swojej skóry.

  1. Pielęgnacja okolic pod oczami – codziennie

Najdelikatniejsze miejsca na twarzy wymagają specjalistycznej pielęgnacji. Cienka skóra pod oczami starzeje się najszybciej, dlatego też powinniśmy stosować przede wszystkim tłuste kosmetyki na bazie olejów roślinnych. również w tym przypadku niezłym pomysłem jest samodzielne wykonanie kosmetyku.

  1. Dodatkowe nawilżanie za pomocą maski lub kremu – raz w tygodniu

Regularne stosowanie dodatkowego nawilżenia zapewni nam długotrwały efekt odświeżonej i gładkiej skóry twarzy. Zastosuj krem lub maskę bogatą w substancje nawilżające, np. d-pantenol lub kwas hialuronowy. Nałóż je na noc!

  1. naturalna-pielegnacja-blog

Ochrona przed palącym słońcem jest konieczna na Półwyspie Koreańskim, leżącym zdecydowanie bliżej równika niż Polska. Nie znaczy to jednak, że również Europejki powinny ją zaniedbywać. Wysoki stopień ochrony przed słońcem przyda się zwłaszcza w lecie. Jeżeli jednak nie zależy ci na intensywnej ochronie, możesz sama przygotować lekki krem na bazie tlenku cynku i dodatkowego składnika roślinnego (np. pestek malin).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 + 14 =