Jak dbać o skórę twarzy podczas zimy?

Jak dbać o skórę twarzy podczas zimy?

Przed wszystkimi dbającymi o siebie kobietami zima stawia specjalne wyzwania. Nasza skóra woła wtedy o specjalną troskę. Szczególnie tyczy się to twarzy, będącej wizytówką każdej damy. Jak zatem dbać o skórę tej części ciała podczas mroźnych miesięcy?

Podczas zimy twarz ma szczególnie delikatną skórę, skłonną do podrażnień. O ile reszta ciała pozostaje ukryta pod warstwami swetrów, czapek i szalików, tak nasza cera jest ciągle odkryta i przez to narażona na kontakt z nieprzyjaznymi warunkami środowiska. Suche powietrze, mróz i zimny wiatr sprawiają, że jak nigdy potrzebne jest jej wyjątkowe traktowanie, na którym nie warto oszczędzać czasu. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Oczyszczanie podstawą dalszych zabiegów

Przede wszystkim pamiętaj o podstawowym oczyszczaniu twarzy. Wykonuj je codziennie rano i wieczorem, niezależnie od tego, czy danego dnia stosowałaś makijaż czy też nie. Skóra tej części ciała codziennie będzie narażona na kontakt nie tylko z niekorzystnymi warunkami pogodowymi, lecz także ze spalinami i smogiem, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście. Do oczyszczania stosuj preparaty pozbawione w swoim składzie alkoholi i mydła – te dwa składniki w największym stopniu przyczyniają się do wysuszania skóry. Swoją uwagę skieruj raczej w stronę mleczek i śmietanek, a jeśli twoja cera jest tłusta – żeli kosmetycznych. Odpowiednie oczyszczenie sprawia, że skóra jest w stanie przyjąć więcej składników z kremów i masek, które będziesz stosowała.

twarz zimą

Pamiętaj o kremach!

Każde wyjście z domu powinno być okazją do zastosowania kremu ochronnego. Nałóż go przynajmniej 20 minut przed przystąpieniem do makijażu – w innym przypadku krem może nie zostać do końca wchłonięty, co może mieć negatywny wpływ na stosowane przez ciebie kosmetyki upiększające. Dodatkowo pamiętaj o tym, że nawilżania nie powinno stosować się rano. Pod wpływem niskiej temperatury składniki odżywcze zawarte w kremie mogą reagować negatywnie i powodować podrażnienia. Z tego względu pielęgnację i nawilżanie stosuj na noc po to, by skóra razem z tobą wstała wypoczęta i odprężona. Dodatkowo, jeśli w zimie zamierzasz uprawiać sport na świeżym powietrzu, koniecznie zaopatrz się w kosmetyki z wysokim filtrem UV. Śnieg ma to do siebie, że odbija znaczną część promieni słonecznych – dzięki stosowaniu ochronnych kremów unikniesz nadmiernego przesuszenia spowodowanego ich działaniem.

Maseczki, witaminy i… coś więcej!

Zima jest doskonałą porą roku do tego, by zacząć regularnie stosować maseczki kosmetyczne. Z jednej strony nawilżą one cerę, z drugiej zregenerują jej składniki, dzięki czemu ustrzeżesz się niedoskonałości spowodowanych złą pogodą. Szczególną uwagę zwróć na maski, które w swoim składzie mają witaminy A i E. Pierwsza z nich zregeneruje i odnowi naskórek, druga zaś ma pozytywny wpływ na nawilżenie skóry. Odpowiednio stosowane zapewnią twojej twarzy jędrność i żywotność. Od czasu do czasu pozwól sobie także na odświeżające zabiegi w gabinecie kosmetycznym. Nic tak nie rozgrzeje twojego ciała jak aromatyczna ceremonia z użyciem gorzkiej czekolady, będąca hitem w tym sezonie. Na czym ona polega? Przekonaj się sama!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + eighteen =