Wybielanie zębów – bezpieczne metody

Wybielanie zębów – bezpieczne metody

Wszyscy chcemy mieć uśmiech jak hollywoodzkie gwiazdy. Jak to jednak zrobić, aby nasze zęby były idealnie biały, nie niszcząc przy tym szkliwa? Opiszę kilka metod, które gwarantują bezpieczne wybielanie zębów.

Drobna zmiana – piękny uśmiech

Czasami, aby mieć bielszy uśmiech, wystarczy drobna zmiana. Wystarczy pozbyć się kamienia nazębnego. Nie jest to bolesny zabieg. Można go wykonać metoda piaskowania, ultradźwięków lub mechanicznie. Pozbędziemy się wtedy kamienia, który może zmieniać kolor naszych zębów, a nasz uśmiech od razu stanie się ładniejszy. Piaskowanie to koszt do około 150 złotych.

Bezpieczne domowe metody

Sami możemy również przeprowadzić wybielanie zębów w domu. Wystarczy nam codzienne stosowanie pas wybielających. Zawierają one substancje ścierne mechanicznie usuwające osad. Oprócz tego możemy korzystać z dostępnych  pasków i żeli wybielających. Ich wykorzystywanie pozwoli nam uzyskać bielszy uśmiech nawet o 4 tony.

Profesjonale wybielanie wykorzystujące nakładkiwybielanie zębów

Zabieg profesjonalnego wybielania zębów możemy również przeprowadzić w gabinecie stomatologicznym. Możemy skorzystać ze specjalnie dla nas wykonanych nakładek protetycznych, do których lekarz dobiera nam odpowiednie stężenie żelu wybielającego, a cały proces przeprowadzamy w domu przez kilka tygodni już sami. Koszt takiego zabiegu może sięgać do 1000 złotych. Efekt natomiast utrzymuje się nawet do 2 lat po zabiegu.

Lampa

Szybszą metodą jest wybielanie zębów w gabinecie przy użyciu lampy, która to naświetla zęby pokryte wybielaczem. Już w godzinę możemy uzyskać efekt nawet o 5 tonów jaśniejszych zębów. Zabieg kosztuje od 600 do nawet 3000 złotych, w zależności od tego ile zębów będziemy chcieli rozjaśnić.

Mam nadzieję, że już wiecie jakie są bezpieczne metody wybielania zębów. Możemy zacząć od usuwania kamienia nazębnego, przez stosowanie past i nakładek wybielających, aż po profesjonalne wybielanie w salonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen − seventeen =