Jak często należy myć włosy?

Jak często należy myć włosy?

Twoje włosy szybko się przetłuszczają? Zastanawiasz się, czy ich codziennie jest dobrym pomysłem? Dowiedz się więcej na temat pielęgnacji włosów i częstotliwości używania szamponu.

Codzienne mycie włosów

Wiele kobiet uważa, że codzienne mycie włosów negatywnie wpływa na ich kondycje. Podobno włosy stają się bardziej podatne na łamanie i przede wszystkim bardzo szybko zaczynają się przetłuszczać. Z tego powodu tak wiele kobiet wzbrania się przed codziennym myciem włosów. O przetłuszczające się włosy obwiniają nie tylko częstotliwość ich mycia, ale także jakość produktów – szamponów, odżywek, masek. Obecnie bardzo wiele producentów kosmetyków do włosów tworzy szampony do codziennego użytku, które są delikatniejsze niż te silnie oczyszczające, sugerując jednocześnie, że w codziennym myciu włosów nie ma nic złego.

Jeżeli czujesz potrzebę i chcesz codziennie myć włosy – stosuj wyżej wspomniane delikatne szampony. Raz na tydzień skorzystaj z tego o silniejszym działaniu, aby dokładnie oczyścić nie tylko włosy, ale przede wszystkim skórę głowy ze zgromadzonych na jej powierzchni zanieczyszczeń.

Mycie włosów – wybór szamponu

Stosowane kosmetyki mają bardzo duży wpływ na kondycję włosów. Dobrze dobrany szampon sprawi, że Twoje włosy będą lśniące i gładkie. Przed zakupem produktu dowiedz się więcej na temat porowatości swoich włosów. Dzięki temu, będziesz mogła wybrać szampon, który będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb Twoich włosów.

Korzystaj z kosmetyków dedykowanych np. włosom farbowanym, siwym, przetłuszczającym się i stosuj je tylko raz w tygodniu. Tego typu produkty są dodatkowo nasycone składnikami odpowiadającymi na potrzeby konkretnego rodzaju włosów.

Mycie włosów – odżywka i maska

Pielęgnacja włosów nie musi ograniczać się jedynie do stosowania szamponu do włosów. Bardzo ważne są także odżywki i maski.

Odżywka do włosów

Odżywka do włosów służy do poprawy ich kondycji. Powinna być stosowana po każdym umyciu włosów. Poprawia wygląd włosów, dostarcza im niezbędnych składników, wzmacnia i chroni przed uszkodzeniami. Wybierając odżywkę, podobnie jak szampon, należy kierować się potrzebami naszych włosów. Możesz wybrać odżywkę, której zadaniem jest wzmocnienie, dodanie objętości czy ułatwianie rozczesywania.

Maska do włosów

Maska wnika w strukturę włosa i regeneruje go od środka. Powinna być stosowana raz w tygodniu, w przypadku, gdy odżywka nie spełnia swojego zadania. Maska polecana jest osobom, które mają włosy silnie przesuszone i zniszczone zabiegami fryzjerskimi. Zbyt częste stosowanie tego typu kosmetyku może jednak powodować przetłuszczanie się włosów, a także ich nadmierne obciążenie.

Jak myć włosy?

Aby cieszyć się zdrowym wyglądem włosów należy zadbać o kilka prostych czynności podczas ich mycia. Oto one:

  • przed przystąpienie do mycia dokładnie rozczesz włosy,
  • zwilż włosy ciepłą wodą – ważne, aby nie była zbyt gorąca,
  • nałóż szampon na włosy – jedna większa kropla jest wystarczająca, większa ilość kosmetyku negatywnie wpływa na skórę głowy,
  • myj włosy okrężnymi ruchami, delikatnie masując skórę głowy przez około 2 minuty; zadbaj o to, by robić to delikatnie i dokładnie,
  • na początku spłucz włosy letnią wodą, później zimną – dzięki temu zamkniesz łuski włosów i pobudzisz krążenie, a Twoje włosy po wyschnięciu będą lśniące i gładkie.

Jeżeli chcesz cieszyć się zdrowym wyglądem swoich włosów, stosuj odżywki i maski. Od czasu do czasu możesz również skorzystać z zabiegu olejowania, który bez problemu wykonasz w domowych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty + 10 =