Najlepsze maski na suche włosy

Najlepsze maski na suche włosy

Każda z nas, w walce o zdrowe i piękne włosy, zapewne wypróbowała już wielu kosmetyków dostępnych na rynku. Czytając ten artykuł prawdopodobnie nie znalazłaś jeszcze swojego ulubionego preparatu do pielęgnacji włosów i w natłoku wielu dostępnych w Internecie informacji, szukasz optymalnego dla siebie rozwiązania. Tutaj znajdziesz odpowiedź na pytanie jak uratować suche włosy za pomocą właściwej maski.

Sięgając po maseczki do włosów zanalizuj, czy problem jaki masz z włosami to faktycznie ich przesuszenie. Suche włosy bowiem potrzebują zupełnie innych kosmetyków niż włosy przetłuszczające się lub ze skłonnością do wypadania. Nie sugeruj się etykietą. Spójrz na skład produktu.

Na co zwracać więc uwagę?

Czytając skład maski do włosów, zwróć uwagę, czy zawiera on takie nazwy jak SLS, SLES – tych zdecydowanie unikaj! Są to silnie drażniące związki chemiczne, które może działają doraźnie, ale na dłuższą metę bardzo niszczą włosy. Mogą powodować uczulenie, wysuszyć skórę, wpłynąć na zwiększoną łamliwość i wypadanie włosów. SLS i SLES można rozpoznać po silnym pienieniu się. Być może przez nie walczysz teraz z problemem suchych włosów.

Często wyznacznikiem dobrego kosmetyku jest mała liczba pozycji w składzie.  Sprawdź czy znajdują się w nim substancje zawierające emolienty, czyli naturalne lub syntetyczne nawilżacze, takie jak oleje, silikony, woski, parafina,  alkohole tłuszczowe. Zwróć więc uwagę na takie składniki, które maja w nazwie Oil, butter, parrafifinum, Isopropyl, Cetearyl/Cetyl Alcoho. Dodatkowymi składnikami nawilżającymi będą miód, masło shea, aloes, witamina A i E, białko, kreatyna, proteiny.

Domowe sposoby

Pamiętaj, że zawsze możesz samemu zrobić maseczkę na suche włosy. Naturalne składniki Ci nie zaszkodzą, więc ich kombinacje zależą od Twojej kreatywności. Najlepiej nawilżają substancje zawarte w miodzie i olejach np. oleju kokosowym czy olejku arganowym – możesz do nich dodać cytrynę, żółtko jaja, naftę kosmetyczną lub trochę kupionej maseczki. Miej na uwadze jednak, że taka mieszanka bardzo natłuści  Twoje włosy i trzeba będzie zmyć je nawet kilkukrotnie.

Regularność, systematyczność i zmienność

Pamiętaj, że w każdej pielęgnacji liczy się cierpliwość i systematyczność. Stosuj więc maski 1 do 2 razy w tygodniu, ale rób to regularnie. Efekty powinnaś zauważyć już po miesiącu. Staraj się tez stosować różnorodnych produktów lub ich kombinacje, włosy bowiem lubią przyzwyczajać się do pewnych składników. W celu uzyskania lepszego efektu zakładać na włosy pokryte maską czepek kąpielowy lub folię, a potem zawiń je dodatkowo w ręcznik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × one =