Odżywka czy maska do włosów?

Odżywka czy maska do włosów?

Myjąc włosy zarówno naturalne jak i farbowane nasza pielęgnacja nie powinna się na tym zakończyć, gdyż włosy jak i skóra wymagają jeszcze dodatkowych zabiegów, jak chociażby nałożenie odżywki czy maski. Zarówno odżywka jak i maska pielęgnują nasze włosy, odżywiają je, nawilżają, co w konsekwencji powoduje, że stają się one błyszczące i puszyste a także łatwiej się rozczesują. Po każdym myciu należy nałożyć odżywkę a co jakiś czas maskę, działa ona intensywniej, ale nie powinna być stosowana zbyt często, ponieważ może obciążać włosy i w konsekwencji doprowadzić do odwrotnego efektu od zamierzonego to znaczy włosy mogą się stać ciężkie i matowe.

Ratunek dla włosów suchych

Trochę inna jest sytuacja z włosami przesuszonymi przez zbyt częste wykonywanie trwałej czy farbowania włosów, takie włosy wymagają zdecydowanie większej pielęgnacji i wówczas maskę zaraz po zabiegu kosmetycznym możemy użyć częściej by pomóc włosom wrócić do właściwego stanu, później jednak należy maskę stosować rzadziej. Dokonując wyboru maski czy odżywki musimy dobrać ją do naszych potrzeb, jeśli mamy włosy farbowane możemy kupić odżywkę właśnie do takich włosów lub do suchych i zniszczonych.

Przetłuszczające się

Jeśli nasze włosy się przetłuszczają być może wystarczy sam szampon do tego typu włosów a odżywkę nałożyć jedynie, co drugie czy trzecie mycie głowy. Niektóre odżywki nakłada się w niewielkiej ilości i później nie spłukuje, maska do włosów zaś zawsze wymaga spłukania. By wspomóc prawidłowe działanie odżywki i maski po nałożeniu przed spłukaniem warto włosy dokładnie przeczesać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four + twenty =