Pielęgnacja włosów krok po kroku – szampon, odżywka i maska w roli głównej

Pielęgnacja włosów krok po kroku – szampon, odżywka i maska w roli głównej

Do prawidłowej pielęgnacji włosów potrzebujemy kilku produktów. Musimy wiedzieć, że trzeba zadbać nie tylko o same włosy, ale także o skórę głowy. Każdy z produktów powinien zostać wybrany indywidualnie w zależności od tego, jakie potrzeby mają nasze włosy i skóra.

Na początek szampon

Odradzam kupowanie jednego familijnego czy rodzinnego szamponu. Wybierzmy taki szampon, który pasuje do naszej skóry głowy, bo od tego jest właśnie szampon. Jeśli mamy włosy przetłuszczające się, pomyślmy o szamponie do włosów przetłuszczających się, jeśli mamy wrażliwą skórę głowy, wybierzmy delikatny szampon, może być nawet dla dzieci, a jeśli zależy nam na objętości włosów, wybierzmy szampon zwiększający ich objętość.

szampon

szampon Johnson’s Baby

pantene szampon

szampon Pantene PRO V  odnowa nawilżenia

BIOVAX

Szampon BIOVAX keratyna + jedwab

Odżywka

Po doborze odpowiedniego szamponu, który zaspokoi potrzeby skóry naszej głowy, pomyślmy o czymś do włosów. Mamy do wyboru odżywki do spłukiwania i te bez spłukiwania. Pamiętajmy, że tych bez spłukiwania nie zmywamy z włosów, mogą więc je obciążyć. Dobieramy odżywkę do potrzeb naszych włosów, jeśli mamy zniszczone włosy, kupmy mocno regenerującą odżywkę na przykład z olejkami. W przypadku puszących się włosów, zainwestujmy w odżywkę, która będzie temu przeciwdziałać. Jeśli chodzi nam o wygładzenie, poszukajmy odżywek z keratyną. Odżywki nakładamy po każdym myciu od połowy długości włosów, najwięcej na końcówki, które są najbardziej narażone na uszkodzenia na od kilku do 10 minut. Pamiętajmy jednak, że odżywki działają powierzchniowo. Oznacza to, że dzięki nim łatwiej będzie nam rozczesać włosy, staną się one bardziej elastyczne lub błyszczące. Mogą także polepszyć stan końcówek włosów. Nie mają jednak substancji, które transportują dobroczynne substancje w głąb włosa. To zadanie należy do innego produktu.

dove

odżywka Dove Oxygen Moisture

odżywka

odżywka L’oreal expert series

goldwell

odżywka Goldwell Dualsenses

Maska do włosów

Maski do włosów mają uzupełniać działanie odżywki. Nakłada się je raz w tygodniu na mokre, odsuszone włosy. Należy je zostawić na włosach wsadzonych do foliowego czepka na około pół godziny. Pozwoli to substancjom odżywczym wniknąć głęboko w strukturę włosa, nawilżyć go od wewnątrz i znacząco poprawić ich kondycję. Odżywka poprawia nasz stan włosów na krótki czas, natomiast stosowanie maski do włosów poprawia strukturę włosów na dłuższy okres czasu. Maski do włosów są często również droższe od odżywek, ale pamiętajmy warto w nie zainwestować, ponieważ mają więcej składników odżywczych niż odżywki i wpływają na kondycję włosów w długim okresie czasu.

biovax

intensywnie regenerująca maska Biovax 

maska do włosów

maska do włosów z soją Mythos

maska matrix

maska do włosów Biolage Matrix

Pamiętajmy więc, że odpowiednia pielęgnacja to nie tylko szampon, ale także i odżywka i maska dobrane odpowiednio do potrzeb naszych włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen − fourteen =