Rozdwojone końcówki – jak sobie z nimi poradzić?

Rozdwojone końcówki – jak sobie z nimi poradzić?

Piękne i lśniące włosy są marzeniem każdej kobiety. Sprawiają, że wyglądamy atrakcyjnie i są najlepszą ozdobą urody. Aktualnie panuje moda, na zapuszczanie długich kosmyków. Jednak, nie każdy ma możliwość zapuścić długie włosy. Najczęściej wynika to z rodzaju włosów, zabiegów, które zostały na nich wykonane oraz pielęgnacji.

Po pierwsze: podcinaj końce

Trudno długie włosy jest zapuścić tym paniom, które mają kręcone kosmyki. Nie dość, że nie widać jak szybko takie włosy rosną, ponieważ są kręcone, to jeszcze w dodatku, jest to rodzaj włosów, który rośnie najwolniej. Bardzo często możemy zauważyć, że niektóre panie, za wszelką cenę zapuszczają włosy, jednak zapominają o dbaniu o nie. Takie włosy nie prezentują się ładnie i najczęściej, trzeba ściąć znaczną ilość, aby odzyskały „życie”.

Największą zmorą podczas zapuszczania włosów jest konieczność ich ścinania. Oznacza to najczęściej, że musimy obciąć to, co udało się nam wyhodować przez miesiąc czy dłużej. Pamiętaj, ze rozdwojone i zniszczone końce się nie odbudują, nie skleimy ich żadnymi specyfikami. Niestety, takie końcówki trzeba ściąć. Jednak nie musimy tracić dużo z długości przy ścinaniu.

Wystarczy, że raz na dwa lub trzy miesiące podetniemy 1 cm i od razu włosy odzyskają blask. Ilość ścięcia zależy od kondycji i wysokości zniszczenia włosów. Podciąć może nam ktoś z rodziny czy przyjaciół lub fryzjer. Aby obcinać samodzielnie, trzeba mieć specjalne nożyczki do włosów, żeby nie pogorszyć stanu końcówek.

Pamiętaj o olejach

Ogromnie ważną kwestią w dbaniu o włosy jest zabezpieczanie końcówek przed niszczeniem. Niechronione niczym, będą szybciej tracić wilgoć, wysuszać się i niszczyć. Końce możemy zabezpieczyć olejami. Doskonale zatrzymują one wilgoć we włosie i uniemożliwiają jej utratę.

Możemy kupić sobie gotową kompozycje olejków lub stworzyć własną mieszankę. Włosy możemy zabezpieczyć olejem z pestek malin, ze słodkich migdałów, jojoba, kokosowym czy arganowym. Na rynku znajdziemy całe mnóstwo olejów, które będą dobroczynnie działać na nasze kosmyki i przedłużą ich żywotność, dzięki czemu nie trzeba będzie ich często ścinać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × four =