Skóra głowy – jak jej pielęgnacja wpływa na kondycje włosów?

Skóra głowy – jak jej pielęgnacja wpływa na kondycje włosów?

Nadmierne przetłuszczanie się włosów, łupież, swędzenie czy podrażnienia skóry głowy wynikają często z niewłaściwej pielęgnacji. Mogą również stanowić problem na tle hormonalnym lub wynikać z niewłaściwej diety. Skóra głowy jest delikatna, a przy gęstych włosach wymaga szczególnie dokładnej pielęgnacji, która polega na oczyszczaniu i nawilżaniu.

Skóra głowy podstawą w pielęgnacji

Każdy włos rodzi się z cebulki, która znajduje się pod skórą głowy. Jeżeli więc nie zapewnimy właściwych i zdrowych warunków u źródła to będzie miało to wpływ na całą strukturę i kondycję włosów. Tak samo działa to w drugą stronę. Gdy zauważymy problemy zdrowotne na całej długości włosów, np. rozdwajanie się końcówek, cienkie i łamliwe kosmyki, rozwiązania problemu należy szukać w skórze głowy.

Jak dbać o skórę głowy?

Na wrażliwą skórę na głowie bardzo wpływają środki kosmetyczne używane do codziennej pielęgnacji. Szampon ma za zadanie umyć włosy, a także oczyścić skórę głowy dlatego jego skład powinien być przemyślany i łagodny. Popularne drogeryjne szampony zawierają parabeny, chemiczne konserwanty, agresywne detergenty oraz produkty pochopne ropy naftowej (oleje mineralne, parafina). Chcąc zachować zdrowy wygląd skóry oraz uniknąć podrażnienia warto stosować naturalne szampony na bazie ekstraktów roślinnych, organicznych olei oraz ziół. Bardzo istotne jest również, by za każdym razem dokładnie zmywać szampon z włosów, ponieważ jego pozostałości mogą zapychać skórę i prowadzić do przesuszeń skóry głowy.

Dobrym rozwiązaniem jest sporadyczne mycie skóry głowy samą odżywką do włosów o delikatnym składzie. Natomiast,  jeżeli borykamy się z przesuszeniem, warto pomyśleć o zabiegach olejowania skóry organicznymi i nierafinowanymi preparatami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − five =