Zabieg olejowania włosów – na czym polega, jakie przynosi efekty

Zabieg olejowania włosów – na czym polega, jakie przynosi efekty

Olejowanie włosów stało się ostatnio bardzo popularne. Okazuje się, że ta prosta czynność może przynieść Twoim włosom wiele dobrego. Na czym polega ten zabieg i jak go wykonać? Dowiedz się więcej o korzyściach płynących z regularnego olejowania włosów.

Olejowanie włosów – jak dobrać olej?

Najlepsze efekty olejowania włosów uzyskasz, jeżeli dobierzesz olej zgodnie z potrzebami Twoich włosów. Jeżeli zaczynasz przygodę z tego typu zabiegiem – przetestuj kilka olejów i zaobserwuj, po którym z nich efekty są najbardziej widoczne i odczuwalne. Warto także dowiedzieć się więcej o porowatości swoich włosów. Do włosów niskoporowatych polecany jest między innymi olej kokosowy, do średnioporowatych – oliwa z oliwek, a do wysokoporowatych – olej z nasion chia.

Olejowanie włosów – na co wpływa?

Zabieg olejowania włosów to „zabezpieczenie włosa”. Na jego powierzchni tworzy się warstwa ochronna, która nie pozwala na jego wysuszenie. Zatem olejowanie nie ma na celu nawilżenia włosa, ale zatrzymanie procesu utraty wilgoci. Korzystanie z tego typu zabiegu pozwala także na zwiększenie elastyczności włosa i podkreślenie jego kształtu, dlatego ważne jest, aby olej był dopasowany do jego rodzaju. W przeciwnym razie włosy mogą stać się „sianowate” i spuszone.

Olejowanie włosów – jak wykonać zabieg?

Zabieg olejowania włosów polega na pokryciu ich specjalnym olejem. Możesz pokryć całość włosów wraz ze skórą głowy bądź nałożyć olej jedynie na same końcówki włosów. Następnie należy wykonać delikatny masaż, aby olej został równomiernie rozprowadzony. Na koniec należy założyć na głowę foliowy czepek bądź owinąć włosy ręcznikiem. Olej można pozostawić na włosach na całą noc lub dwie godziny. Im dłużej tym lepiej – włosy będą odżywione i lśniące. Po określonym czasie olej należy spłukać z włosów. Najlepiej poradzi sobie z nim odżywka, a także łagodne szampony.

Częstotliwość olejowania włosów należy indywidualnie dobrać do struktury i rodzaju włosa. Warto zwrócić uwagę także na to, ile razy w tygodniu myjesz włosy. Jeżeli Twoje włosy potrzebują codziennego mycia – używaj oleju 1-2 razy w tygodniu, jeżeli raz na tydzień – korzystaj z zabiegu olejowania za każdym razem.

Błędy w olejowaniu

Najczęstszym błędem w olejowaniu włosów jest nakładanie zbyt dużej ilości produktu. Lepiej jest olejować włosy częściej, ale wykorzystując mniejszą ilość produktu niż zużywać całe jego opakowanie za jednym razem. Kolejnym błędem jest także olejowanie brudnych włosów. Ważne, aby włosy nie były zbyt tłuste, ponieważ olej „zabezpieczy włosy” razem z łojem, który przyspiesza ich wypadanie.

Olej kokosowy – włosy

Olej kokosowy to zdecydowanie najbardziej popularny produkt używany do olejowania włosów. Pielęgnuje włosy suche i pozbawione elastyczności. Łatwo wnika we włosy sprawiając, że stają się mniej łamliwe. Dodatkowo zapobiega także utracie protein. Efekty będą zadowalające, gdy pozostawisz olej na całą noc. Optymalna ilość oleju kokosowego to łyżka stołowa (długie włosy) bądź mała łyżeczka (na włosy krótsze).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 7 =